piątek, 20 marca 2009

Fic Cabernet Sauvignon z Penedes


Wczorajsza degustacja poświęcona była królowi szczepów Cabernet Sauvignon, do porównania był cabernet z Chile, Włoch, Hiszpanii i Francji ( francuz był z domieszka merlota). Ciekawe doświadczenie porównać jednocześnie kilku win z jednego szczepu. Każdy kraj zaprezentował innego caberneta, nawet Chile z którego były dwa wina smakowały inaczej.
Dla mnie był ciekawostką Hiszpański cabernet z regionu Penedes.
Producent Castell del Mirall ma w ofercie wina dość ciekawe jak na Hiszpanie gdyż możemy spróbować czystego Merlota, Caberneta czy Chardonnay. Nie są to szczepy typowe dla Hiszpanów więc zawsze coś nowego.
Wino o mocnym wiśniowym kolorze z akcentami fioletu, nie zabrakło porzeczki która mimo że zawsze kojarzy się z cabernetem tu nie dominowała, były owoce leśne i trochę mokrych liści.
Producent podaje na butelce by wino było schłodzone do ok 17 C, próbowałem w wyższej temperaturze i takiej jak zalecają i okazuje się że warto słuchać starszego.
Wino ciekawe, dobrze zbudowane idealne do mięska lub grilla. cena 45 PLN
Smakował mi również Chocalan Reserva ale o tym nie będę pisał gdyż możemy przeczytać wyczerpujące informacje tu, tylko cena inna 59 PLN.

Brak komentarzy: