środa, 11 sierpnia 2010

Winnica Jaworek Riesling 2009


Dziś dotarły do mnie wina z Winnicy Jaworek, w tym roku na chwilę obecną dostępne są tylko trzy białe i jedno różowe. Czerwone podobno pojawią się dopiero pod koniec roku więc na razie będę testował białe i NOWOŚĆ wina z Macedonii robione przez Jaworka.
Na pierwszy ogień poszedł Riesling z Miękini ( tam się znajduje winnica Jaworek), po zeszłorocznym Rieslingu spodziewałem się dużej kwasowości i cierpkości, okazało się że najnowszy Riesling jest zupełnie inny.
Bardzo jasny kolor z zielonymi refleksami, zapach bardzo klasyczny, dominuje oczywiście limonka ale wyczuć można też aromaty miodowe i gruszkę.
W ustach bardzo delikatna kwasowość, pierwszy łyk trochę mineralny ale dalej już tylko owoce, melon, gruszka nie zabrakło też płatków róży. Wino bardzo delikatne, miękkie z fajną mineralną końcówką.
Na pewno znajdą się tacy co będą narzekać na brak ciała ale uważam że wino jest idealne, nie jest przesadzone aromatami dzięki czemu nie wydaje się sztuczne. Jestem bardzo zadowolony z tego Rieslinga, moim zdaniem spokojnie może konkurować z alzackimi czy niemieckimi w podobnej kategorii cenowej.
Cieszę się że u nas powstają tak smaczne wina, mam zamiar spróbować reszty i nie omieszkam podzielić się wrażeniami.
Cena 59 PLN

Brak komentarzy: